diplomsko delo
Jan Retko (Avtor), Marjan Heričko (Mentor), Gregor Jošt (Komentor)

Povzetek

Namen diplomskega dela je bil spoznati vse gradnike diagramov aktivnosti in preveriti, v kolikšni meri so le-ti podprti v izbranih modelirnih orodjih. Na osnovi sorodnih del smo oblikovali seznam kriterijev za primerjavo orodij, s pomočjo katerega smo ovrednotili orodji VisualParadigm in StarUML. Ugotovili smo, da se orodji znatno razlikujeta glede števila podprtih elementov, pri čemer pa obe orodji zagotavljata dobro podporo za večino najpogosteje uporabljenih gradnikov. Slednje potrjujejo tudi rezultati, ki smo jih pridobili pri izdelavi diagramov aktivnosti za primere na področju modeliranja poslovnih procesov, visokonivojskega opisa programskih procesov in za predstavitev in načrtovanje algoritmov. Obe orodji sta se izkazali kot primerna izbira tudi glede ostalih kriterijev, kot so krožno inženirstvo, preverjanje sintakse, uvozi in izvozi, izdajanje novih verzij, robustnost, podpora za več uporabnikov, pregledovanje, zahteve in podpora.

Ključne besede

informacijski sistemi;modeliranje;jezik UML;diagrami aktivnosti;modelirna orodja;diplomske naloge;

Podatki

Jezik: Slovenski jezik
Leto izida:
Tipologija: 2.11 - Diplomsko delo
Organizacija: UM FERI - Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Založnik: [J. Retko]
UDK: 004.4'23-051(043.2)
COBISS: 22817302 Povezava se bo odprla v novem oknu
Št. ogledov: 678
Št. prenosov: 65
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Angleški jezik
Sekundarni naslov: Comparison of activity diagram support in modeling tools
Sekundarni povzetek: The purpose of diploma thesis was to get to know all the activity diagram constructs and to see to what extent they are supported in the selected modeling tools. Based on related works, we have compiled a list of benchmarking tools to evaluate VisualParadigm and StarUML. We found that the tools differ significantly in the number of supported items, but both tools provide good support for most commonly used constructs. The latter are also confirmed by the results obtained in the production of activity diagrams for examples in the field of business process modeling, high-level description of program processes, and for the presentation and design of algorithms. Both tools also proved to be suitable choices for other criteria such as code engineering, syntax checking, imports and exports, new releases, robustness, multi-user support, browsing, requests and support.
Sekundarne ključne besede: information systems;modeling;UML language;activity diagrams;modeling tools;
Vrsta dela (COBISS): Diplomsko delo/naloga
Komentar na gradivo: Univ. v Mariboru, Fak. za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Informatika in tehnologije komuniciranja
Strani: VIII, 71 str.
ID: 11223099