diplomsko delo
Zlatka Vetrih (Avtor), Jana Goriup (Mentor)

Povzetek

V diplomskem delu smo obravnavali rejniške družine in življenje otrok v njih. Ob besedi rejništvo pomislimo na vse tiste otroke, ki iz različnih razlogov ne morejo živeti v matični družini, in na njihove stiske, težko otroštvo, čustveno praznino. Hkrati pomislimo tudi na vse tiste rejnice in rejnike, ki se tem otrokom trudijo dajati brezpogojno ljubezen, toplo in varno ognjišče. V empiričnem delu diplomskega dela je predstavljena raziskava o rejniških družinah v upravni enoti Slovenska Bistrica. V raziskavo so bile vključene vse rejniške družine upravne enote Slovenska Bistrica. Raziskava je pokazala, da se z rejništvom ukvarjajo predvsem ženske, ki večinoma prihajajo iz delavskih družin. V rejništvu imajo tudi do štiri rejence, za rejništvo so se odločile predvsem iz ljubezni do otrok. Večina rejencev je morala zapustiti matično družino zaradi alkohola v družini, stiki z biološkimi starši so prisotni redko. Ugotovili smo, da na Centru za socialno delo Slovenska Bistrica z rejniškimi družinami sodelujejo dobro.

Ključne besede

rejništvo;rejenci;rejniki;družina;biološki starši;centri za socialno delo;diplomska dela;

Podatki

Jezik: Slovenski jezik
Leto izida:
Izvor: Maribor
Tipologija: 2.11 - Diplomsko delo
Organizacija: UM FF - Filozofska fakulteta
Založnik: [Z. Vetrih]
UDK: 373.2(043.2)
COBISS: 16801032 Povezava se bo odprla v novem oknu
Št. ogledov: 4076
Št. prenosov: 797
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Angleški jezik
Sekundarni naslov: A CHILD AND LIFE IN A FOSTER FAMILY
Sekundarni povzetek: This diploma thesis deals with foster families and the life of children brought up in them. The word fosterage makes us think of the children who cannot live in their birth family for different reasons, of their distress, difficult childhood and emotional emptiness. At the same time we think of the numerous fosterers who try to give such children unconditioned love and a warm and safe home. The empirical part of the diploma thesis presents the research work on foster families in the administrative unit of Slovenska Bistrica. The research included all the foster families in the administrative unit of Slovenska Bistrica. It has shown that mostly women are involved in fosterage, usually coming from working class families. They have up to four foster children and they have decided to be foster mothers mostly due to their love of children. Most of the fosterlings had to leave their birth family due to alcohol problems in the family, and they rarely have contacts with their biological parents. We have found out that the Centre for social work in Slovenska Bistrica cooperates very well with foster families.
Sekundarne ključne besede: fosterage;fosterling;foster family;biological parents;centre for social work;
URN: URN:SI:UM:
Vrsta dela (COBISS): Diplomsko delo
Komentar na gradivo: Univ. v Mariboru, Pedagoška fak., Oddelek za predšolsko vzgojo
Strani: 86 f., [6] f. pril.
Ključne besede (UDK): social sciences;družbene vede;education;vzgoja in izobraževanje;šolstvo;pouk;kinds of school providing general education;vrste šol;ki zagotavljajo splošno izobrazbo;
ID: 17711
Priporočena dela:
, diplomsko delo univerzitetnega študija
, diplomsko delo visokošolskega strokovnega študija
, diplomsko delo univerzitetnega študija
, diplomsko delo univerzitetnega študija