bachelor's thesis

Povzetek

Generics are a powerful tool in object-oriented programming languages, especially in the Java programming language. They play an important role in software development, since they enable the programmer to write typeindependent code in a type-safe way. In a nutshell, a generic Java class (or method) is a class (or method) parameterized with an arbitrary number of types. When using a generic class or method, we specify concrete values for the type parameters, effectively tailoring the code of the class or method for concrete types. Another benefit of Java generics is that type safety is enforced during compilation rather than execution. The C++ programming language has a concept parallel to Java generics; these are templates. C++ templates and Java generics are similar to one another in terms of code syntax, the provided support for parameterizing types, and the most frequent use cases. However, they are actually implemented in a significantly different way, and there are important differences in their use and background semantics. In this thesis, we will show examples for both Java generics and C++ templates. We will discuss their similarities and differences, as well as advantages and disadvantages.

Ključne besede

Java programming language;generics;templates;computer science;diploma thesis;

Podatki

Jezik: Angleški jezik
Leto izida:
Tipologija: 2.11 - Diplomsko delo
Organizacija: UL FRI - Fakulteta za računalništvo in informatiko
Založnik: [K. Bojchevski]
UDK: 004.43(043.2)
COBISS: 143000579 Povezava se bo odprla v novem oknu
Št. ogledov: 44
Št. prenosov: 20
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Slovenski jezik
Sekundarni naslov: Generiki v jeziku java in vzporednice s predlogami v jeziku C++
Sekundarni povzetek: Generiki so močno orodje v objektno usmerjenih programskih jezikih, še zlasti v jeziku java. Pri razvoju programske opreme igrajo pomembno vlogo, saj omogočajo programerju, da piše kodo, ki je neodvisna od konkretnih tipov, a kljub temu jamči pravilno rabo tipov. Generični javanski razred (oz. metoda) je v osnovi razred (oz. metoda), ki je parametriziran(a) s poljubnim številom tipov. Pri uporabi generičnega razreda oz. metode podamo konkretne vrednosti za tipne parametre in tako prilagodimo kodo razreda oz. metode za konkretne tipe. Druga prednost javanskih generikov je, da se skladnost tipov preverja že v času prevajanja, ne šele v času izvajanja. Koncept, podoben generikom v javi, obstaja tudi v jeziku C++: to so t.i. predloge. Predloge v C++ in generiki v javi so si med seboj podobni po sintaksi, po podpori parametrizaciji tipov in po najpogostejših primerih uporabe, močno pa se razlikujejo po implementaciji. Bistvene razlike lahko najdemo tudi pri uporabi in semantiki generikov in predlog. V tej diplomski nalogi se bomo ukvarjali tako z generiki v javi kot s predlogami v C++. Govorili bomo o njihovih medsebojnih podobnostih in razlikah, pa tudi o prednostih in slabostih.
Sekundarne ključne besede: generiki;C++;predloge;univerzitetni študij;diplomske naloge;Java (programski jezik);Generično programiranje (računalništvo);Računalništvo;Univerzitetna in visokošolska dela;
Vrsta dela (COBISS): Diplomsko delo/naloga
Študijski program: 1000468
Konec prepovedi (OpenAIRE): 1970-01-01
Komentar na gradivo: Univ. v Ljubljani, Fak. za računalništvo in informatiko
Strani: 62 str.
ID: 17916553
Priporočena dela:
, spletne storitve za izvajanje prostorskih analiz