magistrsko delo
Tadeja Senica (Author), Nika Golob (Mentor)

Abstract

Kot druge države Evropske unije se tudi Slovenija sooča z izzivom priseljevanja. Priseljenci so ob vključitvi v novo kulturno okolje deležni težav, največkrat povezanih z nerazumevanjem novega jezika in nepoznavanjem kulturnih in družbenih praks. Koncept inkluzivnega izobraževanja vključuje načelo medkulturnosti in zahteva sistematično delo vseh vključenih v šolsko okolje. Učitelji se vsakodnevno srečujejo z izzivi, povezanimi z razumevanjem jezika in drugačnimi kulturami, poznati pa morajo tudi procese integracije priseljencev in prilagajanja na novo kulturno okolje. Učitelji so odgovorni za pripravo razreda, upravljanje v razredu, kot tudi v razvoju učencev. V magistrskem delu predstavljamo najpogostejše izkušnje, s katerimi se učitelji kemije srečujejo pri poučevanju otrok priseljencev. Mednje spadata tudi poznavanje šolske zakonodaje in sodelovanje s starši otrok priseljencev. Z raziskavo želimo učiteljem kemije in tudi ostalim strokovnim delavcem v vzgoji in izobraževanju predstaviti osnovne smernice za poučevanje kemije v inkluzivnem medkulturnem razredu. Predstavljeni praktični primeri iz kemije z uporabo IKT prikazujejo možnosti za premostitev jezikovnih težav pri pouku kemije.

Keywords

magistrska dela;otroci priseljenci;integracija;kemija;učitelji kemije;

Data

Language: Slovenian
Year of publishing:
Typology: 2.09 - Master's Thesis
Organization: UM FNM - Faculty of Natural Sciences and Mathematics
Publisher: [T. Senica]
UDC: 37.091.3:54-054.72(043.2)
COBISS: 23488264 Link will open in a new window
Views: 1004
Downloads: 166
Average score: 0 (0 votes)
Metadata: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Other data

Secondary language: English
Secondary title: Challenges of Chemistry teachers in teaching migrants
Secondary abstract: Like many other countries in the European Union, Slovenia also faces the challenge of immigration. Migrants, when joining the new cultural environment, experience problems that are mostly associated with misunderstanding of the new language and ignorance of cultural and social practices. The concept of inclusive education includes the principle of interculturality and requires the systematic work of all involved in the school environment. Teachers face challenges related to understanding the language and different cultures on a daily basis, and they need to know the processes of integration of immigrants and adaptation to the new cultural environment. Teachers are responsible for class preparation, classroom management, and students development. In the master's thesis we present the most common experiences that Chemistry teachers face in the teaching of migrant children. They include knowledge of school legislation and cooperation with parents and other professionals in the education and training the bacis guidelines for teaching Chemistry in an inclusive intercultural classroom. Presented practical problems in Chemistry using ICT show possibilities for overcoming language problems in Chemistry lessons.
Secondary keywords: master theses;migrant children;integration;Chemistry;Chemistry teachers;
URN: URN:SI:UM:
Type (COBISS): Master's thesis/paper
Thesis comment: Univ. v Mariboru, Fak. za naravoslovje in matematiko, Oddelek za biologijo, Katedra za izobraževalno kemijo
Pages: IX f., 66 str.
ID: 10872533