magistrsko delo
Ema Pipp (Avtor), Petra Videmšek (Mentor)

Povzetek

Za raziskavo sem se odločila, ker sem na podlagi praktičnih izkušenj iz zasebnega in poklicnega življenja opazila, da imamo v Sloveniji premalo učinkovite prakse na področju nasilja nad moškimi. Po Zakonu o preprečevanju nasilja v družini in Družinskem zakoniku smo vsi upravičeni do enake pomoči in ukrepov v primeru izkušnje z nasiljem. Glede na to, da imamo za ženske žrtve nasilja v Sloveniji vzpostavljene materinske domove, varne hiše in krizne centre, medtem ko za moške žrtve nasilja nimamo programa ali zavoda, ki bi bil financiran iz strani MDDSZ-ja ali dotične občine, me zanima, če strokovne delavke na centrih za socialno delo uspejo učinkovito zaščititi žrtev nasilja moškega spola. V magistrski nalogi se osredotočam na nasilje v družini nad moškimi, ki je pogosto spregledano, manj raziskano, družbeno zatrto. Cilj je ugotoviti, ali se centri za socialno delo srečujejo s primeri nasilja nad moškimi in kako pogosto se srečujejo z nasiljem nad moškimi, katerih ukrepov se morajo držati in kakšne vzvode za zaščito žrtve uporabljajo. Te informacije bi lahko uporabili za bolj učinkovite storitve in programe za podporo moškim, ki so žrtve nasilja. Prav tako so nam te informacije lahko v pomoč pri zmanjševanju stigmatizacije moških žrtev nasilja in izboljšanju njihove podpore v družbi.

Ključne besede

nasilje nad moškimi;nasilje nad mladostniki;socialno delo;centri za socialno delo;varna hiša za družine;

Podatki

Jezik: Slovenski jezik
Leto izida:
Tipologija: 2.09 - Magistrsko delo
Organizacija: UL FSD - Fakulteta za socialno delo
Založnik: [E. Pipp]
UDK: 364.63
COBISS: 201972227 Povezava se bo odprla v novem oknu
Št. ogledov: 617
Št. prenosov: 73
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Angleški jezik
Sekundarni naslov: »You know, that's when you hit me.«
Sekundarni povzetek: I decided to do the research because, based on practical experience from my private and professional life, I noticed that we have insufficient effective practices in the field of violence against men in Slovenia. According to the Act on the Prevention of Domestic Violence and the Family Code, we are all entitled to the same help and measures in the event of an experience with violence. Given that we have maternity homes, safe houses and crisis centers for female victims of violence in Slovenia, while we do not have a program or institution for male victims of violence that would be financed by the Ministry of Social Affairs or the respective municipality, I would like to know if female professional workers at social work centers manage to effectively protect victims of male violence. In my master's thesis, I focus on domestic violence against men, which is often overlooked, less researched, and socially suppressed. The goal is to find out whether social work centers encounter cases of violence against men and how often they encounter violence against men, what measures they must adhere to and what levers they use to protect the victim. This information could be used to provide more effective services and programs to support men who are victims of violence. This information can also help us in reducing the stigmatization of male victims of violence and improving their support in society.
Sekundarne ključne besede: domestic violence;violence against men;violence against adolescents;social services;safe house for families;
Vrsta dela (COBISS): Magistrsko delo/naloga
Študijski program: 0
Konec prepovedi (OpenAIRE): 1970-01-01
Komentar na gradivo: Univ. v Ljubljani, Fakulteta za socialno delo
Strani: VIII, 51 str.
ID: 22339570
Priporočena dela:
, magistrsko delo
, diplomsko delo [visokošolskega strokovnega študija] Varnost in policijsko delo
, magistrsko delo
, zaključna naloga