(diplomsko delo)
Radmila Gagič (Avtor), Vida Gönc (Mentor), Martin Marinšek (Komentor)

Povzetek

Preprečevanje širjenja bolnišničnih okužb je ena izmed temeljnih skrbi zdravstvenih delavcev, ki nudijo zdravstveno oskrbo, prav tako pa morajo tudi vse zdravstvene organizacije prevzemati aktivno vlogo pri organiziranju dejavnosti v smislu zmanjševanja prenosa bolnišničnih okužb. Diplomsko delo zajema opis bolnišničnih okužb, načine širjenja in preprečevanja le teh, kakor tudi vlogo medicinske sestre v smislu preprečevanja bolnišničnih okužb v intenzivni terapiji. Z raziskavo, ki smo jo izvedli v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor na oddelkih za intenzivno terapijo smo ugotavljali pomembnost znanja pri obvladovanju in preprečevanju bolnišničnih okužb v intenzivnih terapijah. Raziskava je temeljila na kvantitativni metodologiji, anketo smo izvedli s v ta namen izdelanim vprašalnikom. Ugotovili smo, da se medicinske sestre, zaposlene v intenzivnih terapijah zavedajo pomembnosti preprečevanja bolnišničnih okužb, da so seznanjene s protokoli za preprečevanje bolnišničnih okužb na oddelkih intenzivne terapije, vendar jih velikokrat ne upoštevajo.

Ključne besede

bolnišnične okužbe;zdravstvena nega v intenzivni terapiji;preprečevanje bolnišničnih okužb;

Podatki

Jezik: Slovenski jezik
Leto izida:
Izvor: Maribor
Tipologija: 2.11 - Diplomsko delo
Organizacija: UM FZV - Fakulteta za zdravstvene vede
Založnik: [R. Gagić]
UDK: 616-022.3:614.2
COBISS: 1495204 Povezava se bo odprla v novem oknu
Št. ogledov: 5634
Št. prenosov: 1570
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Angleški jezik
Sekundarni naslov: Prevention of nosocomial infection in intensive care unit and the role of the nurse
Sekundarni povzetek: Preprečevanje širjenja bolnišničnih okužb je ena izmed temeljnih skrbi zdravstvenih delavcev, ki nudijo zdravstveno oskrbo, prav tako pa morajo tudi vse zdravstvene organizacije prevzemati aktivno vlogo pri organiziranju dejavnosti v smislu zmanjševanja prenosa bolnišničnih okužb. Diplomsko delo zajema opis bolnišničnih okužb, načine širjenja in preprečevanja le teh, kakor tudi vlogo medicinske sestre v smislu preprečevanja bolnišničnih okužb v intenzivni terapiji. Z raziskavo, ki smo jo izvedli v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor na oddelkih za intenzivno terapijo smo ugotavljali pomembnost znanja pri obvladovanju in preprečevanju bolnišničnih okužb v intenzivnih terapijah. Raziskava je temeljila na kvantitativni metodologiji, anketo smo izvedli s v ta namen izdelanim vprašalnikom. Ugotovili smo, da se medicinske sestre, zaposlene v intenzivnih terapijah zavedajo pomembnosti preprečevanja bolnišničnih okužb, da so seznanjene s protokoli za preprečevanje bolnišničnih okužb na oddelkih intenzivne terapije, vendar jih velikokrat ne upoštevajo.
Sekundarne ključne besede: nosocomial infection;intensive care treatment;prevention of hospital infections.;
URN: URN:SI:UM:
Vrsta dela (COBISS): Diplomsko delo
Komentar na gradivo: Univ. v Mariboru, Fak. za zdravstvene vede
Strani: V, 76 f., [7] f. pril.
Ključne besede (UDK): applied sciences;medicine;technology;uporabne znanosti;medicina;tehnika;medical sciences;medicina;pathology;clinical medicine;patologija;klinična medicina;aetiology;science of the causes of disease;etilogija;veda o vzrokih bolezni;applied sciences;medicine;technology;uporabne znanosti;medicina;tehnika;medical sciences;medicina;public health and hygiene;accident prevention;javno zdravje in higiena;preprečitev nesreč;public and professional organization of health;javna in poklicna organizacija zdravstva;
ID: 13096