how 9th grade students in Slovenia cope with educational demands
Tjaša Žakelj (Avtor), Alenka Švab (Avtor)

Povzetek

The article analyses the strategies of coping with educational demands used by 9th grade students in Slovenia. Three aspects of coping are dealt with in particular: coping with everyday demands and problems at school; coping with problems and dilemmas in the transition from elementary to secondary school; and formal and informal forms of support available to disadvantaged students. While support on the part of the school system reflects a high level of inclusivity and a personal approach to solving potential problems, studentsʼ perceptions and strategies reveal a sense of individual responsibility and focus more on help from families. Families therefore play a key role not only in decision-making but also in organising help and support for students.

Ključne besede

Učenci;Izobraževanje;Izobraževalni sistemi;Družina;Slovenija;

Podatki

Jezik: Angleški jezik
Leto izida:
Tipologija: 1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija: UL FDV - Fakulteta za družbene vede
UDK: 37.011.3-052:316.36(497.4)
COBISS: 30771293 Povezava se bo odprla v novem oknu
ISSN: 0040-3598
Matična publikacija: Teorija in praksa
Št. ogledov: 891
Št. prenosov: 148
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Slovenski jezik
Sekundarni povzetek: Članek obravnava strategije spoprijemanja z zahtevami izobraževalnega sistema učencev, ki obiskujejo zadnji razred devetletke. Osredotočimo se na tri vidike spoprijemanja: na spoprijemanje z vsakdanjimi zahtevami in problemi v šoli; na spoprijemanje s težavami, ki se pojavijo pri prehodu v srednjo šolo ter na formalne in neformalne oblike podpore, ki so na razpolago deprivilegiranim učencem. Medtem ko šolski sistem podpore odraža visoko mero inkluzivnosti in osebnega pristopa v reševanju morebitne problematike, pa v mnenjih in strategijah učencev prevladuje občutek individualne odgovornosti in osredotočenost na pomoč družine. Slednja ima ključno vlogo ne zgolj v primerih odločitev temveč tudi v primeru organiziranja pomoči in podpore učencem.
Sekundarne ključne besede: School children;Education;Educational systems;Family;Slovenia;
URN: URN:NBN:SI
Vrsta dela (COBISS): Delo ni kategorizirano
Strani: str. 1466-1485, 1547
Letnik: ǂLetn. ǂ48
Zvezek: ǂšt. ǂ5
Čas izdaje: sep.-okt. 2011
Ključne besede (UDK): social sciences;družbene vede;education;vzgoja in izobraževanje;šolstvo;pouk;fundamentals of education;theory;policy etc;;social sciences;družbene vede;sociology;sociologija;social structure;society as a social system;družbena struktura;družba kot družbeni sistem;globalne družbe;marriage and family;poroka in družina;
ID: 1470988
Priporočena dela:
, how 9th grade students in Slovenia cope with educational demands
, ni podatka o podnaslovu
, diplomsko delo
, uvodnik