diplomsko delo
Monika Novak (Avtor), Peter Stanković (Mentor)

Povzetek

Sedemdeseta leta 20. stoletja so bila za Veliko Britanijo obdobje družbenih, gospodarskih in političnih nemirov. To je bilo obdobje visoke brezposelnosti, inflacije, državljanskih nemirov, rasnih nemirov in vsesplošne državne krize. Kot odziv na stanje v državi je bila s strani odtujenega delavskega razreda ustvarjena punk subkultura. Ta je svoje frustracije izražala z glasbo in modo, ki so ju ustvarjali. Poleg stanja v katerem se je znašla njihova država, so punkerji kritizirali tudi glasbeno industrijo, glasbene založbe in glasbenike. Oboji so zasledovali zgolj lastne interese po čim večjem zaslužku in se pri tem oddaljevali od svoje publike. Punk glasba je bila glavno orožje punkerjev, s katero so izražali svoja nezadovoljstva, odtujenost, kritiko in protest. V diplomski nalogi me bo zanimalo, kako je punk glasba reflektirala socialno in politično dogajanje v Veliki Britaniji v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. Moj glavni cilj je pokazati, da je punk subkultura nastala kot odziv na takratne gospodarske, politične, socialne in kulturne razmere v Veliki Britaniji.

Ključne besede

punk;subkultura;glasba;protest;

Podatki

Jezik: Slovenski jezik
Leto izida:
Tipologija: 2.11 - Diplomsko delo
Organizacija: UL FDV - Fakulteta za družbene vede
Založnik: [M. Novak]
UDK: 316.74:78(410)(043.2)
COBISS: 109369347 Povezava se bo odprla v novem oknu
Št. ogledov: 92
Št. prenosov: 22
Ocena: 0 (0 glasov)
Metapodatki: JSON JSON-RDF JSON-LD TURTLE N-TRIPLES XML RDFA MICRODATA DC-XML DC-RDF RDF

Ostali podatki

Sekundarni jezik: Angleški jezik
Sekundarni naslov: Punk rock as protest music in the UK in the 1970s
Sekundarni povzetek: The 1970s were a period of social, economic and political unrest in Great Britain. It was a period of high unemployment, inflation, civil unrest, racial unrest and a general state crisis. In response to the situation in the country, a punk subculture was created by the alienated working class. They expressed their frustrations through the music and fashion they created. In addition to the state of their country, punks also criticized the music industry, record labels and musicians. Both pursued only their own interests for the sake of making as much money as possible, alienating from their audiences. Punk music was the main weapon of punks, through which they expressed their dissatisfaction, alienation, criticism and protest. In my thesis, I will be interested in how punk music reflected socio-political events in the UK in the 1970s. My main goal is to show that the punk subculture emerged in response to the then economic, political, social and cultural situation in the UK.
Sekundarne ključne besede: punk;subculture;music;protest;Sociologija kulture;Punk (glasba);Subkultura;Družbeni konflikti;Velika Britanija;Univerzitetna in visokošolska dela;
Vrsta dela (COBISS): Diplomsko delo/naloga
Študijski program: 0
Komentar na gradivo: Univ. v Ljubljani, Fak. za družbene vede
Strani: 76 str.
ID: 15386656
Priporočena dela:
, spremembe na punkovski sceni
, diplomsko delo univerzitetnega študijskega programa Varstvoslovje
, diplomsko delo univerzitetnega študijskega programa Varstvoslovje
, analiza novic na ključne datume Brexit med letoma 2016 in 2020